KAS IR MIESTIŅŠ?

Vēsturiski Miestiņš ir pašdarināts, salds alus. Savulaik tas bija dzēriens, ko gatavoja no daļēji iztecinātām vai pilnām bišu šūnām, un saturēja nelielu alkohola devu. Šodien “Miestiņš” ir specializēti svaiga lejamā alus, vīna, kvasa un sidra veikali. Veikalam „Miestiņš” alu piegādā pa tiešo no vietējiem alus darītavām. Pateicoties profesionālajiem glabāšanas apstākļiem, kā arī aprīkojumam, kas izslēdz alus saskares iespējas ar gaisu saliešanas procesā, alus nezaudē pirmklasīgo garšu, vieglu rūgtumu un savu vērtību. Alus paliek īsts!

Pieseko mums arī:

Image Alt

Čehija Miestiņā

Podkovan

Čehija atbraukusi uz „Miestiņu”!

 

Ar prieku piedāvājam čehu klasisko „ležak” „Podkováň”.

Kopš 2023. gada maija mūsu „Miestiņa” veikalos pa tiešo no alus darītavas „Podkováň” tiek piegādāts čehu klasiskais lāgeris. Čehu lāgeris čehu valodā ir „ležak”. Čehu lāgeris „Podkováň” ir viegls alus ar alk. koncentrāciju 4,7 %, sākotnējās misas blīvumu 11 grādi, brūvēts atklātās fermentācijas ceļā, ar piemītošu vieglu klasisku rūgtumu. Kā saka paši čehi, labam alum jābūt ar apiņu rūgtumu, lai gribētos nobaudīt nākamo malku.

 

„Podkováň” alus darītava atrodas Čehijas Centrālčehijas apgabalā, gleznainā ielejā 60 km attālumā no Prāgas.

„Podkováň” alus darītava atrodas uz kalna, ģeogrāfiski zemāk par Kovanas apdzīvoto vietu. No tā arī cēlies nosaukums „Pod Kovan”, kas tulkojumā no čehu valodas burtiski nozīmē „pakavs”.

Alus darītava specializējas gaišā alus ražošanā, izmantojot tradicionālo atklātās fermentācijas metodi. Fermentācijas un rūgšanas process ilgst aptuveni 40 dienas.

„Podkováň” izcilā alus noslēpums ir paša brūža dabīgais pazemes avots 300 metru dziļumā, kas gadu gaitā ir rūpīgi kopts, lai alus darīšanas procesā nodrošinātu augstākās kvalitātes ūdeni. Avota ūdens netiek ne filtrēts, ne ķīmiski apstrādāts.