KAS IR MIESTIŅŠ?

Vēsturiski Miestiņš ir pašdarināts, salds alus. Savulaik tas bija dzēriens, ko gatavoja no daļēji iztecinātām vai pilnām bišu šūnām, un saturēja nelielu alkohola devu. Šodien “Miestiņš” ir specializēti svaiga lejamā alus, vīna, kvasa un sidra veikali. Veikalam „Miestiņš” alu piegādā pa tiešo no vietējiem alus darītavām. Pateicoties profesionālajiem glabāšanas apstākļiem, kā arī aprīkojumam, kas izslēdz alus saskares iespējas ar gaisu saliešanas procesā, alus nezaudē pirmklasīgo garšu, vieglu rūgtumu un savu vērtību. Alus paliek īsts!

Pieseko mums arī:

Image Alt

Miestiņš

Čehija Městiņā

Čehija atrbrauca uz Městiņu!

Ar prieku piedāvājam čehu klasisko ležaku “Podkovan”.

Kopš 2023. gada maija mūsu Miestiņa veikalos tiek piegādāts čehu klasiskais lažaks tieši no alus darītavas “Podkovan”. Čehu lageris čehu valodā “Ležak”. Čehu lageris “Podkovan” ir gaišs alus ar alk. 4,7 %, misas putas blīvums ir 11 grādi, brūvēts atklātas fermentācijas ceļā, un tam piemīt viegls klasisks rūgtums. Kā saka paši čehi: labam alum jābūt ar apiņu rūgtumu, lai gribētos nobaudīt nākamo malku.

Podkováň alus darītava atrodas Čehijās Centrālās Bohēmijas reģionā, gleznainā ielejā 60 km no Prāgas.

Podkovan alus darītava atrodas uz kalna ģeogrāfiski zem Kovanas apdzīvotās vietas. No tā arī cēlies nosaukums Pod Kovan, kas burtiski tulkojumā no čehu valodas nozīmē “pakava”.

Alus darītava specializējas gaišā alus ražošanā, izmantojot tradicionālo atvērto fermentācijas metodi. Fermentācijas un rūgšanas process ilgst aptuveni 40 dienas.

Podkováň izcilā alus noslēpums ir paša brūža dabīgais 300 metrus garais pazemes avots, kas gadu gaitā ir rūpīgi kopts, lai alus darīšanas procesā nodrošinātu augstākās kvalitātes ūdeni. Avota ūdens netiek ne filtrēts, ne ķīmiski apstrādāts.